Alustades 2016. aastast on Moto Works oma ettevõtmistes pühendunud just nimelt mootorrataste amortide hooldamisele ja edasiarendamisele. Tulenevalt vähestest võimalustest Eesti amorditehnikute osas lasus ettevõtte tähelepanu otsida sobilikke lahendusi amortisaatorite paremal seadistamisel.

Meie asjatundlikkus ja kogemused amortide edasiarendamisel põhinevad pikaldastel testsessioonidel. Saades otsekohest ja ausat tagasisidet nii Eesti motokrossi paremikult kui ka hobisõitjatelt, on meie teadmispagas jätkuvalt kasvamas.

Pakume teenuseid lihtsast hooldusest täieliku ümberehitamiseni nii originaal- kui ka B-varuosadega.

Firmal on hulgimüügilepingud ladudega, mis pakuvad erinevate brändide amordivaruosasid ja kuludetaile (Qsprings, Race tech, KYB, Fox racing, Motion pro, Ariete jne). Püüdleme kliendi jaoks parimate lahenduste poole.

Palju erinevaid ümberehitusi ning edasiarendusi võib näha meie instagrammi ja facebooki lehtedel. Kõige ehedamaks kompetentsi ja võimekuse väljenduseks on meie endi amordi dünostendi ehitus.

Omandades teadmisi Tallinna Tehnikaülikoolis, on see pakkunud erinevaid arenguvõimalusi. Alustava ettevõtte väikse eelarve tõttu oleme kasutanud oma teadmisi ning töötanud välja erinevaid abivahendeid. Üheks püstitatud eesmärgiks oli ehitada omalaadne amordi dünaamiliste omaduste testimispink. Nimetatud testseadmed on asjast huvitatuile kättesaadavad, kuid nende hinnad siiski märkimisväärselt kõrged ega suuda täita kõiki vajalikke tingimusi.

Kuigi meie ehitus sai alguse teoreetilistest loogilistest järeldustest ning tuginedes arvutustele, mille tõttu on ka töömaht olnud märksa suurem kui lihtsalt katseeksitusmeetodile tuginedes, on meie prototüüpseade olnud vägagi edukas juba esimeste komponentide komplekteerimistest alates.

Üheks esimeseks valitud põhikomponendiks osutus Arduino Uno miniarvuti, millel on palju häid omadusi, mis antud projekti käigus vajalikuks osutusid.

Arduino sisenditeks saab kasutada kõikvõimalikke sensoreid ning mooduleid: LDR valgussensoreid, potentsiomeetreid, infrapunasensoreid, puuteekraane jne. Väljunditeks võivad olla  LED lambid, LCD ekraanid, MIDI moodulid, mootorid, servod või siis digitaalne info erinevatest anduritest.

Teiseks oluliseks tööriistaks on Arduino programmeerimiskeel, mis põhineb C/C++ keelel ning kompileerijal, mille abil luuakse mikrokontrollerile vajalik kood.

Peale paljude anduritega suhtlemisega on meie mikrokontrolleri põhilseks tööks sagedusmuunduri juhtimine. Kõige vajalikumad üksused peavad aga kinnituma kuidagi metallkarkassile, mis peab olema vajadusel kergesti reguleeritav.

Allolev video on ülevaade amordi kiirkinntusest ilma  force load, temp, speed andurita.

Jõuajamiks osutus käepärane spetsiaaline sünkroonmootor. Antud seadeldis on vajalik väga konstantse ning kontrollitava pöörlemiskiiruse saavutamiseks. Rootori kiirust juhitakse ergutuspoolide kaudu sagedusmuunduriga.

Hetkel on parima võimaliku ülekandesüsteemi ja reduktori väljaehitamine veel pooleli.

Lõpliku projekti tulemus ja pildid on loodetavasti peagi saadaval.

Stay tuned!